Vývoj sociálních médií - recenze, Q and A

Recenze a hodnocení obsahu

Amazon.com

1995

Amazon.com, největším internetový obchod, spustil webové stránky, na kterých mohou uživatelé vytvářet seznamy přání, ohodnotit jakýkoli výrobek až pěti hvězdičkami, komentovat či hlasovat o daném hodnocení.

Fark

1999

Online komunitu komentující články z jiných webových stránek vytvořil Drew Curtis.

Epinions

1999

Online platforma zaměřená na recenze zákazníků vznikla v roce 1999. V roce 2005 ji získal mezinárodní obchodní portál eBay. Uživatelé mohou hodnotit, doporučovat a porovnávat širokou škálu produktů a služeb.

yelp

2004

Online sociální síť, místní vyhledavač a portál s uživatelskými recenzemi založili Jeremy Stoppelman a Russel Simmons. Funguje jako obrovská databáze recenzí nejrůznějších služeb.

Otázky a odpovědi

Ask.com

1996

Garrett Gruener a David Warthen založili vyhledavač otázek a odpovědí Ask Jeeves, později přejmenován na Ask.com.  Záměrem této služby je možnost kladení otázek a získávání odpovědí od ostatních uživatelů.

Yahoo! Answers

2005

Online službu zaměřenou na hledání odpovědí na otázky a kladení dotazů spustil Yahoo! v roce 2005. Služba nahradila Ask Yahoo!, jinou platformu na otázky a odpovědi ukončenou v roce 2006. Uživatelé mohou jak klást otázky, tak odpovídat na otázky ostatních uživatelů, za jejich aktivitu získávají body. Služba je dostupná ve 12 jazykových mutacích.

Quora

2010

Start-up ze Silicon Valley založili v červnu 2009 bývalí zaměstnanci Facebooku Adam D´Angelo a Charlie Cheever. Hybrid mezi sociální sítí a aplikací pro otázky a jejich odpovědi byl spuštěn v polovině roku 2010. Quora si klade za cíl „vytvořit neustále se zlepšující bázi otázek a odpovědí tvořenou a editovanou uživateli.“1 V databázi uspořádaných otázek uživatelé mohou klást otázky, které je zajímají, zodpovídat již položené otázky, hodnotit kvalitu odpovědí ostatních (což zvyšuje jejich spolehlivost), „sledovat“1 témata a ostatní uživatelé. Každá otázka uchovává statistiky přístupu a také profily těch, kteří ji následují. Položené otázky i odpovědi na ně mohou být publikovány na stávajících sociálních sítích. „Quora je souvislý panel s nekončícím sledem otázek s přidělenými tagy.“